Zadzwoń
do nas

12444-56-56

lub wyślij
wiadomość

E-mail Panel klienta
Gdzie jesteś: Strona główna » FAQ

W tym dziale postaramy się odpowiedzieć na pytania najczęściej zadawane przez naszych Użytkowników.

Czy gdy zamierzam zrobić format dysku (partycji systemowej) muszę zapisywać jakieś dane? np. IP, maski podsieci czy inną konfigurację. Innymi słowy czy muszę konfigurować moje połączenie od nowa po formacie?
Nie jest konieczne zapamiętywanie jakichkolwiek ustawień. Poprawne zainstalowanie karty sieciowej pozwoli na korzystanie z Internetu. Wszelkie ustawienia pobierane są automatycznie.

Czy jest limit ściągniętych danych?
Nie - w naszej sieci nie obowiązują żadne limity transfeu danych, nie blokujemy także działania programów p2p.

Jak zrezygnować z usługi?
Umowa może zostać rozwiązana w każdym momencie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenie ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego ( np. składając rezygnację z usługi 20 maja rozwiazanie następuje z dniem 30 czerwca ) Rozwiązanie umowy musi zostać złożone w formie pisemnej. W przypadku rozwiązania umowy zawartej na czas określony Abonent zobowiązany jest do zwrotu udzielonych ulg.

Czy mogę zawiesić usługe na okres np. wakacji?
TAK - Dostawca usług może zawiesić świadczenie usług na pisemny wniosek Abonenta, z co najmniej 30- dniowym wyprzedzeniem ze skutkiem od 1- szego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym złożono wniosek. Uprawnienie o którym mowa  dotyczy tylko Abonentów, którzy nie zalegają z jakimikolwiek opłatami na rzecz Dostawcy usług. Za zawieszenie, pobierana jest opłata za utrzymanie łącza w wysokości określonej w Cenniku. Zawieszenie świadczenia Usług uzależnione jest od uiszczenia opłaty za utrzymanie łącza. Zawieszenie, może nastąpić raz w okresie obowiązywania Umowy na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. W razie gdy zawieszenie dotyczy umowy zawartej na czas określony, ulega ona przedłużeniu o okres trwającego zawieszenia świadczenia Usług.

Z czego składa się zestaw instalacyjny?
Podczas montażu nasz pracownik wykonuje u państwa instalację, za pomocą której dostarczany będzie Internet. Polega on na zainstalowaniu u Abonenta urządzenia nadawczo-odbiorczego w technologii 802.11n w postaci:

  • anteny wraz z routerm,
  • skrętki komputerowej łaczącej antenę z zasilaczem,
  • zasilacza 24 Volt,
  • Routera WIFI (opcja dodadkowo płatna).

Czy fale radiowe 2.4 Ghz i 5 Ghz są szkodliwe?
Moc oddawana przez systemy sieci bezprzewodowych jest bardzo mała, o wiele mniejsza od zwykłego telefonu komórkowego. Ponieważ fale radiowe zanikają gwałtownie wraz z odległością, osoby w zasięgu sieci bezprzewodowej są wystawione na działanie fal radiowych w bardzo niewielkim stopniu. Sieci bezprzewodowe muszą spełniać bardzo ścisłe wymogi określone przez ustawodawstwo danego kraju. Nie stwierdzono szkodliwego wpływu sieci bezprzewodowych na zdrowie.

 Powrót  Na górę

Projekty
realizowane z ue

 

DOŁĄCZ DO NAS
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO